• YARIM ALTIN
  1.700,00
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  9,2133
  % 0,01
 • € EURO
  10,7706
  % 0,11
 • £ POUND
  12,7775
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  1,4418
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,1303
  % 0,08
 • BITCOIN/TL
  611382,317
  % 1,85
 • BIST 100
  1.432,80
  % 0,21

KOSGEB kredi başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB kredi başvurusu nasıl yapılır?

50 bin TL hibe kredi ile kendi işini kurmak sonrasında 100 bin TL faizsiz kredi ile işini büyütmek isteyenlerin için KOSGEB Kredi başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, nereye başvurulur hepsi ve fazlası sayfamızda ayrıntılı olarak yer almaktadır.

KOSGEB Kredi başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB Kredi 2016 yılında iş fikrini proje döken girişimcilere 50 bin TL hibe olmak üzere ve sonrasında işini büyütmek isteyenlere ise 100 bin TL faizsiz kredi imkanları ile iş yeri açma büyütme kredisi vermektedir. KOSGEB Kredi başvurusu yaparak bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Başvuru işlemleri İŞ KUR ve KOSGEB birimlerine şahsen olarak yapmalısınız. Başvuru esnasında girişimciye yeterlilik sınavına tabi tutulmakta, yeterli seviyede olan girişimcileri Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programına kayıt edilmektedir. KOSGEB kursları olarak da bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, kendi işini kurmak isteyenler için KOSGEB tarafından düzenlenmiş Girişimcilik Destek Programına başvurmak için girilmesi şart olan bir eğitimdir. Eğitimlerin temel amacı kendi işini kuracak olan girişimciye iş fikrini nasıl projelendirmesi gerektiğini öğretilmesi ve kurulacak olan işletmenin uzun vadeli olması için yönetim planlanması nasıl yapılması gerektiğinin bilincine varılmasına sağlamaktadır.

Girişimcilik destek programı başvurusu nasıl yapılır?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarılı bir şekilde bitiren girişimciler artık iş yerlerini açabilir ve açtıkları iş yerleri için yaptıkları harcamaları 50 bin TL hibe kredi ile geri alabilirler. 50 bin TL hibe KOSGEB kredi başvurusu için yapmanız gereken geçmeniz gereken aşamalar bulunmaktadır.

KOSGEB sistemine kayıt olunması, bağlı olduğunuz meslek odasına kayıt olunması, KOBİ beyannamesi formu hazırlanması, KOBİ bilgi dokümanı çıktısı alınması, iş planı projesinin hazırlanması, iş yeri açılış belgeleri ve harcanan faturaların tanzim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri başarılı bir şekilde yerine getiren girişimciler KOSGEB kredi desteklerini aşağıdaki tablodaki şartlardan istifade ederler.

KOSGEB kredi tablosu

KOSGEB vatandaşların yaşamış olduğu bölgeye, statüsüne ( Engelli, kadın girişimci, gazi, şehit yakını ) göre desteklerini değişken oranlar ile sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda da gördüğünüz gibi, destek oranları 1.2. bölgelerde yaşayan vatandaşlara %60 yine aynı bölgede yaşayan kadın girişimci, gazi, engeli, şehit yakınlarına %80 3.4.5.6. bölgelerde yaşayan vatandaşlara %70 aynı bölgedeki kadın girişimci, gazi, şehit yakınlarına, engellilere %90 oranında destek sağlamaktadır. Aslında tüm vatandaşlarımıza 50 bin TL hibe tam olarak verilmektedir.

3.4.5.6. bölgede kendi işini kurmak isteyen normal statüdeki bir vatandaş 50 bin TL hibe krediyi tam olarak istifade edebilmesi için 65 bin TL harcama yapması gerekir. Yine aynı bölgedeki bir kadın girişimci, gazi, şehit yakını veya engelli vatandaşımız 50 bin TL hibeden tam olarak istifade edebilmesi için 55 bin TL harcaması yeterli olacaktır.

jokerbet

tempobet